Witamina DWitamina D to witamina wytwarzana przez skórę w odpowiedzi na ekspozycję na światło słoneczne. Kiedy ludzie nie mają wystarczającej ilości światła słonecznego, są bardziej narażeni na rozwój niedoboru witaminy D, co prowadzi do różnych problemów zdrowotnych.

Jakie są zalety przyjmowania witaminy D?

Witamina D to witamina ważna nie tylko dla skóry, ale także dla mózgu. Pomaga utrzymać poziom wapnia, fosforu i magnezu w naszym ciele. Oznacza to również, że przyjmowanie witaminy D może pomóc nam w utrzymaniu silnych kości, co z kolei pomaga nam również w utrzymaniu silnych mięśni.

Niacynamid jest aktywną cząsteczką redoks o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Jest dostępny w wielu preparatach do stosowania miejscowego, w tym kremach, balsamach i żelach.

Ryboflawina (witamina b2) jest niezbędną witaminą występującą w niektórych produktach spożywczych, takich jak marchew, ziemniaki i grzyby. Jest również wytwarzany w skórze, gdy pada na nią światło słoneczne. Organizm potrzebuje ryboflawiny, aby wytworzyć witaminę D, która jest ważnym składnikiem odżywczym dla dobrego zdrowia oraz wzrostu kości i mięśni.

Witamina D to witamina, która chroni organizm przed wieloma chorobami. Pomaga organizmowi lepiej przyswajać wapń i żelazo.

Jak mogę uzyskać więcej witaminy D ze słońca lub poprzez suplementy?

Natknąłem się na wpis na blogu, który mówił, że witaminę D można pozyskać ze słońca. Zajrzałem na stronę i przeczytałem o tym temacie na różnych blogach i przekonałem się, że nie jest to takie proste. Istnieje kilka suplementów, które mogą dostarczyć witaminę D, ale wiąże się z nimi również pewne ryzyko.

Siedzenie w wygodnej pozycji jest bardzo ważne dla dobrego zdrowia. Powinniśmy postarać się znaleźć ergonomiczne biurko, poduszkę lub siedzisko, które ułatwi nam pozostanie zrelaksowanym i produktywnym przez cały dzień. Najlepiej byłoby, gdybyśmy byli w stanie codziennie siedzieć przy biurku przez 8 godzin - nawet jeśli mamy bardzo napięty harmonogram pracy!