Pożyczki pod zastaw auta

Pożyczki pod zastaw auta to popularne rozwiązanie dla ludzi posiadających niską zdolność kredytową, albo którzy są wpisany w rejestr BIK. Dlatego jeżeli potrzebujemy gotówki, ale nie kwalifikujemy się do otrzymania tradycyjnego kredytu to możemy skorzystać z pożyczki pod zastaw auta. Poniżej wyjaśniamy dla kogo jest taka pożyczka i jakie warunki należy spełnić, aby móc się o takową starać.

 Dla kogo pożyczki pod zastaw auta?

Pożyczka taka jest dostępna dla każdego, pełnoletniego posiadacza samochodu. Oczywiście musimy być jedynymi posiadaczami pojazdu, ponieważ w późniejszym etapie, pożyczkodawca poprosi nas o wpisanie go jako współwłaściciel zastawionego auta. Dzięki temu będzie miał zabezpieczenie w sytuacji gdy nie będziemy spłacać rat kredytowych. Zapożyczenie takie jest również dla każdej osoby, która ma niską zdolność kredytową oraz są wpisani w BIK i KRD. Nawet jeżeli mamy zajęcia komornicze to możemy o pożyczkę pod zastaw auta się starać. Bank najprawdopodobniej wyrazi zgodę na jej udzielenie.

Na czym polegają pożyczki pod zastaw auta?

Kredyt taki polega na zastawie naszego pojazdu, który będzie zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy, w razie gdybyśmy nie płacili należności względem banku. Oczywiście nadal możemy z naszego samochodu korzystać. Także nie musimy nie martwić się o brak dojazdu do pracy czy na zakupy. Warto mieć na względzie, że im wyższa wartość auta, tym większa możliwa do zaciągnięcia pożyczka. Ta forma zastawu jest o wiele bezpieczniejsza niż zastaw naszego domu czy mieszkania. Pomaga nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w tym wypadku utratu dachu nad głową. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na taką formę kredytu. Zresztą często zdarza się, że pojazd przekracza wartość posiadanego przez nas mieszkania. 

Jakie warunki należy spełnić?

Zanim złożymy odpowiedni wniosek o pożyczkę pod zastaw auta, musimy upewnić się, że spełniamy wszystkie wymagane kryteria związane z pożyczkami pod zastaw auta. Nie wystarczy być tylko pełnoletnim i posiadać samochodu, aby taką uzyskać. Wymogami, które musimy spełnić wyglądają następująco:

  • Musimy być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty,

  • Samochód nie może być uznany za stary(z wyjątkiem samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich),

  • Auto nie może posiadać więcej niż jednego właściciela,

  • Samochód musi być sprawny, posiadać ważny przegląd techniczny oraz OC/AC

  • Musimy posiadać dowód rejestracyjny pojazdu

Gdy spełniamy powyższe warunki, możemy przejść do złożenia wniosku. Wniosek taki możemy wypełnić w placówce banku, ale szybciej i wygodniej będzie zrobienie tego przez internet. Wygodnym i przyjemnym sposobem będzie wypełnienie formularza na stronie: https://autokapital.pl

Jak nasz wniosek zostanie zaakceptowany, będziemy proszeni przez bank, aby wpisać pożyczkodawcę jako współwłaściciela pojazdu. To jest właśnie zabezpieczenie, które zakłada sobie parabank, abyśmy spłacali raty kredytu. Aby móc wpisać kredytodawcę jako drugi właściciel pojazdu, należy udać się do najbliższego Wydziału Komunikacji i wypełnić odpowiedni wniosek. Po wykonaniu tej czynności otrzymamy potwierdzenie wpisania nowego właściciela. Z potwierdzeniem tym wybieramy się do banku, aby wręczyć mu ten dokument. Jeżeli wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo to pozostaje nam tylko czekać na pojawienie się gotówki na naszym koncie bankowym.