Naucz się sztuki medytacji, aby oczyścić umysł i zachować równowagę‍Medytacja może zmniejszyć stres i niepokój, a nawet pomóc w leczeniu depresji i innych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. Badania wykazują, że regularna medytacja może obniżyć poziom stresu i uczynić człowieka szczęśliwszym. Samoświadomość, samoświadomość, samoświadomość Katz mówi: "Świadomość jest często rzeczą trudną do osiągnięcia. Jest to bardzo ciężka, konsekwentna i ciągła praktyka. Nie jest to coś, co można osiągnąć z dnia na dzień". Medytacja mindfulness jest jednym z najłatwiejszych sposobów praktykowania samoświadomości. Praktyka ta polega na skupieniu się na teraźniejszości, rozpoznawaniu myśli i uczuć oraz nie pozwalaniu umysłowi na błądzenie.

Nie musisz poświęcać się długim sesjom medytacyjnym, by czerpać korzyści z mindfulness. Wystarczy około 15 minut dziennie. Oto, jak możesz nauczyć się sztuki medytacji i zacząć praktykować samoświadomość:

Czym jest medytacja?

Medytacja to czynność, która polega na skupieniu umysłu w celu uspokojenia mózgu i osiągnięcia poziomu czystego, głębokiego relaksu. Jest to jedna z najstarszych praktyk na świecie i udowodniono, że pomaga w - Utrzymaniu zdrowia - udowodniono, że medytacja zmniejsza stres nawet o 37%. Ludzie, którzy praktykują medytację, są narażeni na mniejszą ilość kortyzolu - hormonu, który może powodować przybieranie na wadze.

- Utrzymanie prawidłowej wagi - Osoby, które regularnie medytują, mają niższy wskaźnik BMI niż osoby, które tego nie robią. Medytacja pobudza również produkcję serotoniny - hormonu szczęścia, który sprawia, że czujesz się najedzony.

- Zwiększenie koncentracji - Podczas medytacji wchodzimy w stan przepływu. Oznacza to, że jesteś tu i teraz i jesteś w stanie osiągnąć więcej, niż gdybyś znajdował się w stanie "nad".

Dlaczego warto ćwiczyć samoświadomość poprzez medytację?

Badania przeprowadzone niedawno na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku w Buffalo wykazały, że ludzie, którzy medytowali, częściej doświadczali uczuć empatii, hojności i współczucia dla innych. Może to być korzystne dla Twojej kariery. W innym badaniu, w którym przeanalizowano dane z National Survey of Working Life, stwierdzono, że pracownicy, którzy medytowali, częściej byli zaangażowani i zadowoleni z pracy. Udowodniono także, że praktyka ta zmniejsza poziom niepokoju - kolejnego źródła stresu.

Jak praktykować medytację mindfulness

Znajdź ciche miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Upewnij się, że jest Ci wygodnie i że nic Cię nie będzie rozpraszać. W spokojnym otoczeniu twój umysł będzie o wiele spokojniejszy. Jeśli praktykujesz medytację mindfulness w środku gorączkowego dnia, najpierw przygotuj swój mózg, oczyszczając go. Zacznij od skoncentrowania się na oddechu i wdychaniu i wydychaniu powietrza przez 10 sekund. Nie myśl o niczym innym i pozwól myślom odpłynąć w naturalny sposób.

Gdy umysł się uspokoi, skup się na oddechu. Można spróbować różnych sposobów na skupienie uwagi. Można skupić się na nozdrzach i uczuciu przepływającego przez nie powietrza, można skupić się na brzuchu lub po prostu pozwolić umysłowi odpłynąć i nie myśleć o niczym. Nie musisz być pochłonięty medytacją. Chodzi o to, aby uświadomić sobie, że umysł błądzi i delikatnie sprowadzić go z powrotem do chwili obecnej.

Poświęć kilka minut dziennie na praktykowanie samoświadomości

Wszyscy mamy napięty grafik i czasem łatwo jest zapomnieć o samoświadomości. Ale gdy będziesz codziennie praktykować mindfulness, po raz pierwszy zaczniesz zauważać swoje myśli i uczucia. Zaczniesz rozumieć, dlaczego robisz to, co robisz i co tobą kieruje. Medytacja pomoże Ci zdobyć samoświadomość, której potrzebujesz, aby podejmować lepsze decyzje i być najlepszą osobą, jaką możesz być.

Postaraj się codziennie poświęcić kilka minut na samoświadomość. Czy to rano, czy wieczorem, przekonasz się, że jest to świetna okazja, by ponownie ocenić swoje życie i stać się nieco bardziej świadomym siebie. Jeśli masz trudności z wygospodarowaniem czasu, nie martw się. Samoświadomość można praktykować zawsze, gdy ma się kilka wolnych chwil. Nie ma żadnych reguł co do tego, w jaki sposób powinieneś ćwiczyć samoświadomość, więc po prostu wybierz coś, co działa na Ciebie i sprawia, że czujesz się komfortowo.

Korzyści płynące z medytacji są liczne. Praktykowanie tej umiejętności pomoże ci być bardziej zrelaksowanym i skoncentrowanym. Zauważysz też, że jesteś szczęśliwszy i mniej zestresowany. Medytacja wzmocni twój system odpornościowy i zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowania. Poprawi też jakość snu i pomoże zmniejszyć liczbę zaburzeń snu w ciągu dnia. Istnieje wiele sposobów na praktykowanie medytacji. Najważniejsze jest znalezienie metody, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Najważniejsze jest znalezienie metody, która będzie dla Ciebie skuteczna. Medytacja jest przecież praktyką osobistą. Ważne jest, aby znaleźć metodę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i nie stanie się nudna.