Typy igieł do mezoterapii i ich zastosowanieIgły do mezoterapii przydają się obecnie w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej. Odkąd popularność zabiegów z tej grupy wzrosła, specjaliści przeprowadzają tę procedurę dużo częściej. Aby każdy jej etap był bezpieczny i umożliwiał uzyskanie oczekiwanych rezultatów, konieczne jest zgromadzenie odpowiedniego sprzętu. Mowa tu nie tylko o preparatach do iniekcji śródskórnych, ale i strzykawkach, kartridżach, a w końcu i o samych igłach do mezoterapii. To właśnie przede wszystkim nim przyjrzymy się w tym artykule.

Jakie typy igieł do mezoterapii można wyszczególnić?

Igły do mezoterapii różnią się między sobą pod wieloma względami. Najważniejsze różnice dotyczą sposobów zastosowania poszczególnych modeli, które można znaleźć w ofertach hurtowni kosmetycznych.

  • Klasyczne igły do mezoterapii służą do wstrzykiwania preparatów z kwasem hialuronowym w głąb skóry. Są one długie i dobrze naostrzone, co pozwala na bezbolesną i gładką penetrację naskórka, bez ryzyka uszkodzenia tkanek wokół miejsca wkłucia. Większość igieł tego rodzaju wyposażone jest w system Luer Lock, umożliwiający zamocowanie ich na większości dostępnych na polskim rynku strzykawek.
  • Igły techniczne do mezoterapii przeznaczone są do pobierania produktów, które mają być wprowadzone pod skórę na kolejnych etapach zabiegu. Podobnie jak igły przeznaczone do wykonywania wkłuć, te modele również są dokładnie sterylizowane tlenkiem etylenu oraz w pełni nietoksyczne.
  • Kartridże do mezoterapii to akcesoria, których głowice pokryte są drobnymi igłami (zwykle jest ich tam od 12 do 36). Służą one do wykonywania mikronakłuć, które pobudzają skórę do regeneracji. Z ich pomocą usuwać można blizny, przebarwienia czy drobne zmarszczki.
  • Igły meso relle to modele przeznaczone do wykonywania mikro-zastrzyków, w tym także wstrzyknięć podskórnych. Ich drobne, wielokrotnie ostrzone końcówki dobrze penetrują skórę, umożliwiając dostarczanie do niej preparatów odżywczych i rewitalizujących o różnych konsystencjach.

Jak wybrać igły do mezoterapii dla swojego gabinetu medycyny estetycznej?

Pierwszym krokiem przed podjęciem decyzji o zakupie igieł powinno być upewnienie się, że interesujący nas model pasuje do posiadanego sprzętu i jest przeznaczony do takich zabiegów, jakie mamy zamiar wykonywać z jego użyciem. Na stronie sprzedawcy lub producenta sprawdź, do jakich zastosowań zaprojektowany został dany model. Długość oraz grubość igły dopasowujemy do miejsca wkłucia i oczekiwanej głębokości.

Wykonane z trwałych materiałów, atestowane i nietoksyczne igły do mezoterapii ma w swojej ofercie na przykład polska hurtownia kosmetyczna Cosmed24. Dzięki bogatej ofercie tego dostawcy możesz wybierać spośród różnych modeli igieł, pochodzących z ofert uznanych producentów. Bogactwo potencjalnych zastosowań, komfort stosowania oraz niepirogenność dostępnych modeli sprawiają, że igły do mezoterapii z asortymentu Cosmed24 będą dobrym wyborem dla wielu gabinetów medycyny estetycznej oraz innych miejsc, w których mogą okazać się przydatne.