Mapy Google przyjacielem Twojej firmyMapy Google to świetne narzędzie dla sprzedawców, które pozwala zwiększyć ruch w ich sklepach. Tworząc wirtualną wycieczkę po swoim sklepie, możesz dać klientom możliwość przyjrzenia się Twojej firmie od środka, a sobie jeszcze lepsze pozycjonowanie sklepów. Dodanie skutecznych rozszerzeń lokalizacji skieruje klientów do Twojego sklepu, a wyświetlanie informacji o produktach może zwiększyć ich sprzedaż. Zapraszanie na wydarzenia lub promocje również może zwiększyć ruch w sklepie.

Pokaż informacje o produktach, aby zwiększyć sprzedaż

Mapy to doskonały sposób na promocję Twojego sklepu. Gdy dodasz informacje o produkcie do Map Google, pojawi się na mapie specyficzna dla sklepu sekcja „Możesz też polubić”. Możesz to wykorzystać, aby pochwalić się nowymi lub popularnymi produktami, które mogą zainteresować kupujących. Jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym, możesz dodać do Map Google informacje o produktach, aby zwiększyć ich sprzedaż. Można to zrobić w kilku prostych krokach:

  • Aby dodać informacje o produktach, musisz najpierw utworzyć konto Google Moja Firma i powiązać lokalizację sklepu ze swoim wpisem w Google.
  • Podczas łączenia lokalizacji sklepu z Mapami Google wybierz opcję Własność biznesowa, a następnie zostanie wyświetlona prośba o wybranie jednej z list opcji.
  • Wybierz opcję Produkty, a zostanie wyświetlona prośba o dodanie rodzaju sprzedawanych produktów.
  • Podczas dodawania informacji o produkcie określ kategorię produktu, a następnie wprowadź jego nazwę i cenę.

Możesz także dodać adres URL do strony internetowej, na której znajduje się więcej informacji, oraz łącze do produktu w Twojej witrynie. Klienci nie muszą odwiedzać Twojego sklepu, aby zobaczyć, co masz do zaoferowania. Mogą po prostu wyszukać Twoją firmę na Mapach Google i wyświetlić informacje o sprzedawanych produktach. Korzystanie z różnych funkcji proponowanych przez Google, nie tylko ułatwia kontakt użytkownika z naszą stroną, pozwala też lepiej pozycjonować sklep w wyszukiwarce. To wiele małych kroczków, dzięki którym robimy jeden wielki krok ku lepszej widoczności naszej strony.

Zapraszaj ludzi na wydarzenia lub promocje

Jeśli w Twoim sklepie odbywają się jakieś wydarzenia lub promocje, możesz wykorzystać Mapy Google do zapraszania ludzi do udziału w nich. Zapraszając ludzi do udziału w wydarzeniu lub promocji, możesz to zrobić, dodając do Map Google znacznik miejsca. Dodając oznaczenie miejsca w Mapach Google, możesz wprowadzić tytuł, opis, adres URL i obraz. Obraz może być obrazem plakatu lub zaproszenia na wydarzenie. Zapraszając osoby do udziału w wydarzeniu, możesz podać datę, godzinę i miejsce wydarzenia. Możesz także zaprosić ludzi do udziału w promocji, podając takie informacje, jak daty promocji lub regulamin.